Zavišonių lopšelyje – darželyje „Varpelis“ Žemės dienos minėjimas tapo tradicija. Šis renginys kūrybiškai įsipina į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.
Dvi savaites vaikai buvo supažindinami su gimtąja planeta – Žeme, kokia ji maža, graži, žydra. Mažieji stebėjo įvairius gamtovaizdžius – pievas, miškus, gėles, paukštelius, jūrą, matė gamtos niokojimo ir tešimo vaizdus. Darželio koridoriuje dar ir šiandien puikuojasi ugdytinių piešiniai, aplikacijos „Aš – žemės vaikas“. Vaikų darbuose atsispindi dar mažytė jų patirtis: gėlės, drugiai, paukšteliai, debesėliai, saulė, jūra ir didelė  meilė visam, kas gyva. Mylėkime ir saugokime savo žemę.

Edukacinių užsiėmimų metu vaikai sužinojo ir apie žmonių, saugančių mūsų žemę, profesijas. Viena iš jų –  ugniagesiai gelbėtojai. Jie saugo ir gelbsti ne tik žmones ir jų namus, bet ir mūsų miškus bei laukus. Šia proga balandžio 29 d. buvo organizuotas susitikimas su Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais, kurie supažindino vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis prie vandens telkinių, papasakojo, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kaip naudoti elektros prietaisus, kad nekiltų pavojus vaikų sveikatai ir gyvybei. Įdomiausia renginio dalis vaikų laukė kieme. Gelbėtojų komanda atvyko su gaisrine autocisterna. Mūsų auklėtiniai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti ir palaikyti rankose gaisrinę įrangą ir techniką. Komanda su vaikais atsisveikino įjungdama garsinį sirenos signalą.

strazaki straz. straz.2 straz.3http://www.salcininkai.lt/lit/Zavisoniu-darzelyje-sveciavosi-ugniagesiai/20126

Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šalčininkų priešgaisrinės  gelbėjimo tarnybos pareigūnams už tokią nuostabią dovaną mūsų auklėtiniams ir  sveikiname Juos artėjančios profesinės šventės – Šv. Florijono dienos – proga! Dėkojame Jums už drąsą bei pasiaukojimą gelbstint rajono žmonių gyvybes ir jų turtą, už nepamatuojamą ir sudėtingą kasdienį darbą, už tai, kad dirbate nuoširdžiai, kilniai tarnaujate žmonėms ir stiprinate mūsų visuomenės saugumą. Tegul kilniems darbams bei idėjoms nepristinga jėgų ir pasiryžimo.