Matavimo supratimas yra būtinas norint kiekybiškai įvertinti vaikui jį supantį pasaulį. Įgūdžiai, kurių vaikas įgyja darželyje, padės jam kasdieniame gyvenime. Skaičiavimas ir matavimas – svarbus mąstymo procesas, nes jis leidžia vaikams daugiau sužinoti apie skaičių ryšį vienas su kitu, priimti sprendimus ir kurti skaičiavimo strategijas.
Mokytoja metodininkė Marina Jankovskaja, su savo grupės ugdytiniais pristatė atvirą veiklą, kurios tikslas – STEAM dalykų integracija į ugdomąjį procesą, vaikų kritinio mąstymo, skaičiavimo ir matavimo,problemų sprendimo, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimų ugdymas. Veiklos metu vaikai dalyvavo
grupės mokytojos parengtose meistriškumo pamokėlėse, kurių metu įgyvendino STEAM idėjas, pasitelkdami ,,Lego” kaladėles. Kartu vaikai smagiai žaidė mokomuosius – didaktinius žaidimus: dėliojo skaičius , kūrė lego mozaikas, statė statinius pagal pateiktą pavyzdį, matavo, lygino ir įtvirtino sąvokas „mažai – daug“, „didelis – mažas“, „ilgas – trumpas“. vaikai patyrė daug džiugių emocijų skaičiuodami, žaisdami, eksperimentuodami, išbandydami įvairias veiklas. Meniniuose vaikų darbeliuose atsispindi įvairiomis priemonėmis kūrybiškai papuošti skaičiai bei figūros. Ši kelionė buvo kupina įvairių emocijų ir patyrimų, vaikai būtinai ir toliau žygiuos į šį nepaprastų ir įdomių atradimų pasaulį.