Kiekvienas vaikas iš dalies yra genijus, o kiekvienas genijus - iš dalies vaikas. - A. Šopenhaueris.

Sveikas, muzikos pasauli!

Karantino apribojimams sumažėjus, pagaliau galime leistis į keliones. Šį kartą praleidome “ponišką” dieną nuostabaus grožio, Šalčininkų krašto perlu vadinamuose ─ Jašiūnų dvaro rūmuose. Po 2015 metais atliktos kruopščios restauracijos Jašiūnų dvaras ir vėl suspindo visa savo grožybe, aplankyti jį buvo tikra atgaiva po ilgo sėdėjimo grupėse.
Rūmai labai puošnūs, originalūs, ištaigingi. Kultūrinis gyvenimas čia skleidėsi ir skleidžiasi iki šiol vis puošnesniais žiedais. Kadaise dvarą lankė Lietuvos didikai, mokslo galiūnai, dvasininkai, menininkai, pavyzdžiui, Adomas Mickevičius. O šiandien apsilankė ir mūsų, Zavišonių lopšelio-darželio „Varpelis“ auklėtiniai. Trumpam galėjome praverti praeities paslapčių skrynią ir pamatyti daug nuostabių dalykų, pajausti tą inteligentišką atmosferą, kuria yra prisotintos rūmų sienos.
Atrodo, kad čia pat kapinaitėse palaidotų garsiųjų Jašiūnų puoselėtojų Mykolo ir Sofijos Balinskių, taip pat ir Jono Sniadeckio dvasia tvirtai saugo šios vietos paveldą.
Nuostabaus grožio interjeras idealiai papildė ansamblio Regnum Musicale atliktas kompozicijas, kurios perkėlė mus į puošnių suknelių, elegantišų kostiumų, gražių ekipažų, plazdenančių žvakių liepsnų laikus.
Tai buvo viena iš tų – Stylish dienų, kurias tiesiog būtina įnešti į vaikų gyvenimus ir už kurią iš visos širdies dėkojame mūsų partneriams: Šalčininkų kultūros centras bei išvykos koordinatorei Kristina Šimelevič .🙏🤝