Nuo 2019 metų darželis dalyvauja projekte „Sveikatiada”.

„Sveikatiada“ – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. 

Projekto tikslas- suteikti vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Vaikams organizuojamos įvairios ir įdomios veiklos, kurios ugdo supratimą apie sveiką mitybą, fizinio aktyvumo svarbą. Vaikai noriai dalyvauja priimant „Sveikatiados” iššūkius, į kuriuos labai aktyviai įsitraukia tėvai.

 

2019-2020 mokslo metai.

1. ,,Sveikatiados iššūkis – nei dienos be mankštos!”

Kiekviena rytą kiekvienoje darželio grupėje atliekamos mankštos. Esant geram orui mankštos būna lauke. Vaikai pratimus atlieka noriai, taisyklingai, linksmai. Po mankštos vaikai būna geros ir pakilios
nuotaikos.

 

2.,,Sveikatiados iššūkį – 400 g. daržovių ir vaisių kasdien!”

Zavišonių darželis priėmė iššūkį „400 gr daržovių ir vaisių kasdien“. Auklėtojos organizavo šventes „Obuolio diena“ ir „Morkos diena“. Vaikai pjaustė daržoves ir vaisius, gamino, spaudė sultys, džiovino ir valgė džiovintus obuolius. Taip pat sužinojo vaisių ir daržovių nauda organizmui, atliko mankštas akytėms. Visos veiklos buvo atliktos panaudojant įvairias menines technikas.

 

3. Sveikatiados iššūkis-grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas

Zavišonių darželis priėmė iššūkį „Grūdiniai produktai yra sveikatos palankios mitybos pagrindas. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga kaip atrodo augalai ( rugiai, grikiai, kviečiai ir kiti). Vaikai apžiūrinėjo kruopas, jas tyrinėjo bei atliko darbelius iš kruopų. Sveikatos priežiūros specialistė aiškino apie košių ir viso grudo kitų produktų naudą organizmui. Darželyje pagrindinį pusryčių  racioną sudaro įvairių kruopų košės, bei vartojami pilno grūdo duona ir makaronai.

4.Sveikatiados iššūkis-saldintą gėrimą keičiu į vandenį

Zavišonių darželis priėmė iššūkį –saldintą gėrimą keičiu į vandenį. Iš pradžių vaikams buvo organizuota pamokėlė apie vandenį mūsų planetoje. Vaikai sužinojo kokią naudą turi vanduo žmogaus organizmui, kaip pasišalina iš organizmo, kodėl būtina gerti vandenį. Visi kartu skanavo gardintą uogomis, vaisiais vandenį, siūlė savo vandens gardinimo receptus ir suprato, kodėl saldieji gėrimai yra negerai. Vaikai žiūrėjo filmuką apie tai koks ilgas ir sudėtingas kelias vandens iki čiaupo ir kaip svarbu jį saugoti.

5. ,,Sveikatiados iššūkis – pieno tūsas!”

Zavišonių darželis priėmė iššūkį –pieno tūsas. Šį kartą teko iššūkį vykdyti kitokiomis sąlygomis. Bet mūsų vaikučiai ir jų tėveliai kuo puikiausiai buvo nusiteikę priimti šį iššūkį. Vaikai su tėvais gamino įvairius kokteilius, naminius varškės sūrelius, varškės pyragus. Vaikai žino, kad pienas ir jo produktai yra sveika ir skanu.

6.,,Sveikatiados iššūkis – renkuosi sveikatai palankius užkandžius!”

Šį kartą priėmėme iššūkį dar būnant namuose, bet tuo metu ir sušvelninus karantino sąlygas. Didesnė dalis vaikučių atliko užduotis kartu su tėveliais- parodė kokius sveikus užkandžius gamina. Mūsų  nuostabūs vaikučiai su nuostabiausiais tėveliais gamino sveikuoliškus saldainius, ledus, sausainius, žuvienę ir kitus užkandžius. Grįžusieji į darželį vaikai kartu su auklėtojomis pagamino sveikų ir pasakiškai skanių užkandžių.

Vanduo – dalyviams

Sveikatiada padėka – mankštos

Padėka užkandžių konkurso dalyviams

Padėka pieno tūso dalyviams

Paskutinės naujienos

VTAAC Jašiunų aikštėlės akcija

17 gruodžio, 2020

Morkų diena „Bitučių” grupėje

17 gruodžio, 2020

SU ŠVENTOM VELYKOM!

17 gruodžio, 2020

Verbų sekmadienis

17 gruodžio, 2020

Žemės diena

17 gruodžio, 2020

Margiausios Velykos

17 gruodžio, 2020

Archyvai

x