Pakilkit į mėlyną aukštį,
Ir skriskit pirmyn tarsi paukščiai,
Mokyklon, išskleidę sparnus….

2020 m. liepos  30 d. Zavišonių lopšelis-darželis „Varpelis“ šventė priešmokyklinių grupių išleistuves. Ta proga  nuspręsta organizuoti vaikams netradicinę šventę ir diplomų įteikimą žydinčių levandų laukuose. Tam tikslui įgyvendinti organizavome išvyką į Levandų Uostą.
LEVANDŲ UOSTAS – Dano ir Aurelijos Arlauskų šeimos širdies ir proto vaisius, įkurtas Buikų kaime, Jašiūnų sen., Šalčininkų r. Pirmasis levandos krūmelis pasodintas 2013 m . gegužės 15 d. 2016 m. gegužę uostas pasipildė 1000 naujų augaliukų. Dabar čia – 3000 levandų krūmeliai, taip pat gausiai žydi šeimininkų sodintos rugiagėlės.
Kvapnių levandų apsuptyje priešmokyklinukams buvo įteikti diplomai o į mėlyną dangų išleisti balionai- simbolizuojantys naujas aukštumas, bei skrydį iš gimtojo „lizdo”.
Didelį įspūdį paliko Č. Milošo pavėsinė, kur vaikai galėjo pasvajoti, bei spalvotas svajonių traukinukas, kuriuo priešmokyklinukai pradėjo savo kelionę į didįjį pasaulį.Taip pat pavaišino mus skania levandų arbata bei vaisių ledais.
Pilni nuostabių įspūdžių priešmokyklinukai pakeliui į darželį dar užsuko į Balinskio dvaro sodybos rūmus. Jašiūnų dvaras – vizitinė rajono kortelė ir Šalčininkų rajono savivaldybės sėkmė. Tai mūsų krašto perlas, iš naujo atsiradęs mažųjų piliečių gyvenime.
Taip suvienijom gražiąją šventę su naujų žinių, apie gimtąjį kraštą, praplėtimu.